søg efter bil
Søg efter registreringsnummer
Reservdelskatalog

MAGNETI MARELLI Tændrør IRIDIUM TOUGH SW: 16,0

Anmeldelser (0)
Tændrør VKH20 (Nøglespændvidde: 16,0 | Gevindlængde [mm]: 19) køb billige thumb?id=8674636&lng=dk&ccf=94077794

209,09

kr. inkl. 25% Moms, Forsendelse
Ikke på lager i øjeblikket
  • Varenummer: 062120247312
  • Producent: MAGNETI MARELLI
  • Type:
- +
Denne vare er udsolgt. Vælg venligst en anden vare.
Dette artkel er blevet tilføjet til din indkøbskurv
MAGNETI MARELLI Tændrør
Tændrør detaljer
  • Nøglespændvidde:   16,0 
  • Gevindlængde [mm]:   19 
  • Tændrør:   1-stelelektrode, med modstand 
  • Gevindmål:   14x19x16 
  • Stand: Helt ny
OEM referencenummer(-numre):
Producent OE-koder
BMW 12120032137
BMW 12120032138
BMW 12120035915
BMW 12122158253
BMW 12127521112
HONDA 12290PHM003
HONDA 12290RMX003
HONDA 12290RMX004
HONDA 12290RMX013
HONDA 12290RMX014
HONDA 12291PHM003
HONDA 12292PHM003
HONDA 12293PHM003
MAGNETI MARELLI VKH20
MERCEDES-BENZ 41591303
MERCEDES-BENZ 41592303
MERCEDES-BENZ 41594503
MERCEDES-BENZ A0041591303
MERCEDES-BENZ A0041592303
MERCEDES-BENZ A0041594503
MITSUBISHI 1822A005
MITSUBISHI 1822A075
MITSUBISHI MN137919
NISSAN 224018H616
NISSAN BY483LFR6A
PORSCHE 99917022890
SUBARU 22401AA580
SUBARU 22401AA720
SUBARU 22401AA750
SUBARU SAB330DE2670
SUBARU SAB330DE5150
SUBARU SAB330NG7611
SUZUKI 0948200606
Flere passende produkter for the indtastede OEM koder:
NGK
7505
BOSCH
0 242 240 637
BERU
Z277
BERU
Z235
BERU
Z226
NGK
1208
NGK
3588
NGK
4342
NGK
6645
NGK
7654
BOSCH
0 242 235 758
BOSCH
0 242 235 791
BOSCH
0 242 236 510
BOSCH
0 242 240 619
DENSO
VKH20
DENSO
VKH20Y
DENSO
VKH22
NGK
4458
VALEO
246918
NGK
5987
VALEO
246897
NGK
5468
BOSCH
0 242 236 593
CHAMPION
OE190/T10
NGK
95181
CHAMPION
OE224
CHAMPION
OE238
DENSO
IKH20TT
CHAMPION
OE210
BOSCH
0 242 236 664
HELLA
8EH 188 705-081
HELLA
8EH 188 706-081
CHAMPION
CCH9006
NGK
1005
1-serie3-serie5-serie6-serie7-serieX1X3X5Z4CIVICINSIGHT C-klasseCLCCLK CLS E-klasseS-klasseSLSLR COLT350 Z MURANO PATHFINDER PATROL TEANAFORESTER IMPREZA LEGACY OUTBACK TRIBECA GRAND VITARA KIZASHIVITARAV70
Tændrør egnet til følgende bilmodeller
Mærke / TYPEÅrHKSlagvolumenCyl.Motor kode
BMW 1 Cabriolet (E88) 125 i03.20082182996 ccm6N52 B30 B
BMW 1 Cabriolet (E88) 128 i03.20082332996 ccm6N51 B30 A
BMW 1 Coupe (E82) 125 i10.20072182996 ccm6N52 B30 B
BMW 1 Hatchback (E81) 130 i09.20062582996 ccm6N52 B30 B
BMW 1 Hatchback (E81) 130 i09.20062652996 ccm6N52 B30 B
BMW 1 Hatchback (E87) 130 i03.20052582996 ccm6N52 B30 B
BMW 3 Cabriolet (E93) 325 i03.20072182497 ccm6N52 B25 A
BMW 3 Cabriolet (E93) 330 i03.20072722996 ccm6N53 B30 A
BMW 3 Coupe (E92) 325 i11.20052182497 ccm6N52 B25 BF
BMW 3 Coupe (E92) 325 xi09.20062182497 ccm6N52 B25 A
BMW 3 Coupe (E92) 330 i09.20062722996 ccm6N52 B30 B
BMW 3 Sedan (E90) 323 i03.20071902497 ccm6N52 B25 BF
BMW 3 Sedan (E90) 325 i01.20062112497 ccm6N52 B25 A
BMW 3 Sedan (E90) 325 i01.20052182497 ccm6N52 B25 BF
BMW 3 Sedan (E90) 330 i12.20042582996 ccm6N52 B30 B
BMW 3 Sedan (E90) 330 i09.20072722996 ccm6N53 B30 A
BMW 3 Sedan (E90) 330 xi09.20052582996 ccm6N52 B30 A
BMW 3 Touring (E91) 323 i04.20061772497 ccm6N52 B25 A
BMW 3 Touring (E91) 323 i09.20061902497 ccm6N52 B25 A
BMW 3 Touring (E91) 330 i08.20052582996 ccm6N52 B30 A
BMW 3 Touring (E91) 330 i09.20072722996 ccm6N53 B30 A
BMW 3 Touring (E91) 330 xi09.20052582996 ccm6N52 B30 A
BMW 5 Sedan (E60) 523 i01.20071902497 ccm6N52 B25 BE
BMW 5 Sedan (E60) 525 i10.20042182497 ccm6N52 B25 BF
BMW 5 Sedan (E60) 530 i03.20052542996 ccm6N52 B30 A
BMW 5 Sedan (E60) 530 i09.20062722996 ccm6N53 B30 A
BMW 5 Sedan (E60) 530 i xDrive09.20082722996 ccm6N53 B30 A
BMW 5 Touring (E61) 523 i03.20071902497 ccm6N52 B25 A
BMW 5 Touring (E61) 525 i10.20042182497 ccm6N52 B25 BF
BMW 5 Touring (E61) 525 xi07.20052182497 ccm6N52 B25 A
BMW 5 Touring (E61) 525 xi01.20072182996 ccm6N53 B30 A
BMW 5 Touring (E61) 530 i01.20072722996 ccm6N53 B30 A
BMW 5 Touring (E61) 530 i xDrive09.20082722996 ccm6N53 B30 A
BMW 5 Touring (E61) 530 xi03.20072722996 ccm6N52 B30 A
BMW 6 Cabriolet (E64) 630 i07.20072722996 ccm6N53 B30 A
BMW 6 Coupe (E63) 630 i07.20072722996 ccm6N53 B30 A
BMW 7 (E65, E66, E67) 730 i, Li03.20052582996 ccm6N52 B30 A
BMW 7 (F01, F02, F03, F04) 730 i, Li06.20082582996 ccm6N52 B30 AF
BMW X1 (E84) xDrive 28 i10.20092582996 ccm6N52 B30 A
BMW X3 (E83) 2.5 si09.20062182497 ccm6N52 B25 BF
BMW X3 (E83) 2.5 si xDrive07.20062112497 ccm6N52 B25 BF
BMW X3 (E83) 3.0 si09.20062722996 ccm6N52 B30 A
BMW X3 (E83) xDrive 25 i09.20082182497 ccm6N52 B25 BF
BMW X3 (E83) xDrive 30 i09.20082722996 ccm6N52 B30 A
BMW X5 (E70) 3.0 si02.20062722996 ccm6N52 B30 B
BMW X5 (E70) xDrive 30 i09.20082722996 ccm6N52 B30 A
BMW Z4 coupé (E86) 3.0 si03.20062652996 ccm6N52 B30 A
BMW Z4 Roadster (E85) 2.5 i09.20051772497 ccm6N52 B25 A
BMW Z4 Roadster (E85) 2.5 si09.20052182497 ccm6N52 B25 A
BMW Z4 Roadster (E85) 3.0 si01.20062652996 ccm6N52 B30 A
BMW Z4 Roadster (E89) sDrive 23 i05.20092042497 ccm6N52 B25 BF
BMW Z4 Roadster (E89) sDrive 30 i05.20092582996 ccm6N52 B30 B
HONDA CIVIC VIII notchback (FD, FA) 1.302.20061161339 ccm4L13A6
HONDA CIVIC VIII notchback (FD, FA) 1.3 Hybrid (FA3, FD3)01.2006951339 ccm4LDA2
HONDA CIVIC VIII notchback (FD, FA) 1.3 Hybrid (FD3)01.20101161339 ccm4LDA2
HONDA INSIGHT (ZE) 1.0 Hybrid (ZE1, ZE18)04.200076995 ccm3ECA1
MERCEDES-BENZ C-klasse Coupe (CL203) C 160 Kompressor (203.730)05.20021221796 ccm4M 271.921
MERCEDES-BENZ C-klasse Coupe (CL203) C 180 Kompressor (203.746)05.20021431796 ccm4M 271.946
MERCEDES-BENZ C-klasse Coupe (CL203) C 200 CGI Kompressor (203.743)03.20031701796 ccm4M 271.942
MERCEDES-BENZ C-klasse Coupe (CL203) C 200 Kompressor (203.742)05.20021631796 ccm4M 271.940
MERCEDES-BENZ C-klasse Coupe (CL203) C 230 Kompressor (203.740)05.20021921796 ccm4M 271.948
MERCEDES-BENZ C-klasse Sedan (W203) C 180 Kompressor (203.046)05.20021431796 ccm4M 271.946
MERCEDES-BENZ C-klasse Sedan (W203) C 200 CGI Kompressor (203.043)07.20031701796 ccm4M 271.942
MERCEDES-BENZ C-klasse Sedan (W203) C 200 Kompressor (203.042)05.20021631796 ccm4M 271.940
MERCEDES-BENZ C-klasse Sedan (W203) C 230 Kompressor (203.040)02.20041921796 ccm4M 271.948
MERCEDES-BENZ C-klasse T-modell (S203) C 180 Kompressor (203.246)05.20021431796 ccm4M 271.946
MERCEDES-BENZ C-klasse T-modell (S203) C 200 CGI Kompressor (203.243)07.20031701796 ccm4M 271.942
MERCEDES-BENZ C-klasse T-modell (S203) C 200 Kompressor (203.242)05.20021631796 ccm4M 271.940
MERCEDES-BENZ C-klasse T-modell (S203) C 230 Kompressor (203.240)02.20041921796 ccm4M 271.948
MERCEDES-BENZ CLC (CL203) CLC 180 Kompressor (203.746)05.20081431796 ccm4M 271.946
MERCEDES-BENZ CLK (C209) 200 CGI (209.343)07.20031701796 ccm4M 271.942
MERCEDES-BENZ CLK (C209) 200 Kompressor (209.342)09.20021631796 ccm4M 271.940
MERCEDES-BENZ CLK Cabriolet (A209) CLK 200 Kompressor (209.442)02.20031631796 ccm4M 271.940
MERCEDES-BENZ CLS (C219) CLS 55 AMG (219.376)01.20054765439 ccm8M 113.990
MERCEDES-BENZ E-klasse Sedan (W211) E 200 Kompressor (211.041)04.20061841796 ccm4M 271.956
MERCEDES-BENZ E-klasse Sedan (W211) E 200 Kompressor (211.042)11.20021631796 ccm4M 271.941
MERCEDES-BENZ E-klasse Sedan (W211) E 200 NGT (211.041)03.20041631796 ccm4M 271.941
MERCEDES-BENZ E-klasse Sedan (W211) E 500 (211.072)04.20063885461 ccm8M 273.960
MERCEDES-BENZ E-klasse Sedan (W211) E 55 AMG Kompressor (211.076)10.20024765439 ccm8M 113.990
MERCEDES-BENZ E-klasse T-modell (S211) E 200 Kompressor (211.241)04.20061841796 ccm4M 271.956
MERCEDES-BENZ E-klasse T-modell (S211) E 200 T Kompressor (211.242)03.20031631796 ccm4M 271.941
MERCEDES-BENZ E-klasse T-modell (S211) E 500 T (211.272)04.20063885461 ccm8M 273.960
MERCEDES-BENZ E-klasse T-modell (S211) E 55 T AMG Kompressor (211.276)07.20034765439 ccm8M 113.990
MERCEDES-BENZ S-klasse Coupe (C215) CL 55 AMG Kompressor (215.374)06.20025005439 ccm8M 113.991
MERCEDES-BENZ SL (R230) 55 AMG (230.474)10.20014765439 ccm8M 113.992
MERCEDES-BENZ SLR (R199) 5.4 (199.376)04.20046265439 ccm8M 155.980
MERCEDES-BENZ SLR (R199) 5.4 722 Edition10.20066505439 ccm8M 155.980
MERCEDES-BENZ SLR ROADSTER (R199) 5.404.20076265439 ccm8M 155.980
MERCEDES-BENZ SLR ROADSTER (R199) 5.410.20066505439 ccm8M 155.980
MITSUBISHI COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.310.2004921332 ccm44A90
MITSUBISHI COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.306.2004951332 ccm44A90
MITSUBISHI COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.3 LPG06.2004951332 ccm44A90
MITSUBISHI COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.506.20041091499 ccm44A91
NISSAN 350 Z (Z33) 3.510.20032803498 ccm6VQ35DE
NISSAN 350 Z (Z33) 3.509.20023013498 ccm6VQ35DE
NISSAN 350 Z Roadster (Z33) 3.503.20052803498 ccm6VQ35DE
NISSAN MURANO (Z50) 3.5 4x408.20032343498 ccm6VQ35DE
NISSAN Pathfinder III (R51) 4.0 4WD09.20052693954 ccm6VQ40DE
NISSAN Patrol GR V SUV (Y61) 4.803.20002454759 ccm6TB48DE
NISSAN TEANA I (J31) 2.010.20031401998 ccm4QR20DE
SUBARU FORESTER (SG) 2.0 X AWD06.20051581994 ccm4EJ204
SUBARU FORESTER (SG) 2.5 AWD (SG9)12.20032112457 ccm4EJ25
SUBARU FORESTER (SG) 2.5 RX Nato AWD (SG9)11.20021562457 ccm4EJ25
SUBARU FORESTER (SG) 2.5 XT AWD (SG9)06.20052302457 ccm4EJ255
SUBARU FORESTER (SH) 2.0 AWD01.20081501994 ccm4EJ204
SUBARU FORESTER (SH) 2.5 AWD (SH9)01.20091712457 ccm4EJ25
SUBARU FORESTER (SH) 2.5 AWD (SH9)06.20082302457 ccm4EJ255
SUBARU IMPREZA hatchback (GR, GH, G3) 2.0 R AWD (GH7)01.20081501994 ccm4EJ204
SUBARU IMPREZA notchback (GR) 2.0 i AWD01.20111501994 ccm4EJ204
SUBARU Legacy IV Sedan (BL) 2.0 R AWD09.20071501994 ccm4EJ204
SUBARU Legacy IV Sedan (BL) 2.5 AWD (BL9)09.20031652457 ccm4EJ25
SUBARU Legacy IV Sedan (BL) 2.5 i AWD (BL9)09.20071732457 ccm4EJ25
SUBARU Legacy IV Sedan (BL) 3.0 R AWD (BLE)09.20032453000 ccm6EZ30
SUBARU Legacy IV Stationcar (BP) 2.0 R AWD09.20071501994 ccm4EJ204
SUBARU Legacy IV Stationcar (BP) 2.5 AWD (BP9)09.20031652457 ccm4EJ25
SUBARU Legacy IV Stationcar (BP) 2.5 i AWD01.20081732457 ccm4EJ25
SUBARU Legacy IV Stationcar (BP) 3.0 R AWD (BPE)09.20032453000 ccm6EZ30
SUBARU Legacy V Sedan (BM) 2.0 i AWD09.20091501994 ccm4EJ204
SUBARU Legacy V Stationcar (BR) 2.0 i AWD09.20091501994 ccm4EJ204
SUBARU OUTBACK (BE, BH) 3.0 H6 AWD (BHE)10.20002093000 ccm6EZ30
SUBARU OUTBACK (BL, BP) 3.0 AWD (BPE)11.20032453000 ccm6EZ30
SUBARU Outback (BR) 3.6 R AWD (BRF)09.20092603630 ccm6EZ36D
SUBARU TRIBECA (B9) 3.609.20072583630 ccm6EZ36D
SUZUKI Grand Vitara II SUV (JT, TE, TD) 2.4 Fire-hjulstrukket (JB424)01.20091692393 ccm4J24B
SUZUKI Grand Vitara II SUV (JT, TE, TD) 2.4 Fire-hjulstrukket (JT424, JB424)01.20091662393 ccm4J24B
SUZUKI KIZASHI (FR) 2.4 (A6B 424)10.20101782393 ccm4J24B
SUZUKI KIZASHI (FR) 2.4 4x4 (A6B 424)10.20101782393 ccm4J24B
SUZUKI VITARA (LY) 1.6 (APK 416)02.20151201586 ccm4M16A
SUZUKI VITARA (LY) 1.6 AllGrip (APK 416)02.20151201586 ccm4M16A
VOLVO V70 III (135) 2.5 T08.20072002521 ccm5B 5254 T6
Personer der købte dette, købte også:
Produktbedømmelse

MAGNETI MARELLI Tændrør IRIDIUM TOUGH SW: 16,0



Bedøm nu

MAGNETI MARELLI Tændrør IRIDIUM TOUGH SW: 16,0.

Information

Gratis levering

Ved fragt over 1300 kr. varernes værdi
  • Tændrør (VKH20 Gevindmål: 14x19x16) levering med POSTNORD
  • Tændrør (Tændrør: 28 VKH20) levering med GLS
  • VKH20 Tændrør () levering med DHL
:

Sikker forbindelse

betalingsmetoder
  • VKH20 Tændrør køb med PayPal som betalingsmetoder
  • Trustly
  • Tændrør ( VKH20) MAGNETI MARELLI køb med VISA som betalingsmetoder
  • Tændrør ( VKH20) køb med MasterCard som betalingsmetoder
  • Tændrør MAGNETI MARELLI VKH20 køb med Amex som betalingsmetoder
  • DK
  • Køb Tændrør MAGNETI MARELLI VKH20 med bankoverførsler som betalingsmetoder
  • Tændrør MAGNETI MARELLI VKH20 køb med Klarna som betalingsmetoder
Mandag - fredag
8:00 - 23:00

kunde hotline

+45 78 76 88 76

adresse

Josef-Orlopp-Straße 55
10365 Berlin Tyskland
Vis kort