søg efter bil
Søg efter registreringsnummer
Reservdelskatalog

Oliefilter

Anmeldelser (0)
Oliefilter W 712/75 (Varenummer på det anbefalede specialværktøj: LS 7 | Højde [mm]: 79) køb billige preview

37,15

kr. inkl. 25% Moms, Forsendelse
På lager
Levering om 2-3 arbejdsdage
  • Varenummer: W 712/75
  • Producent: MANN-FILTER
  • Type:
- +
Dette artkel er blevet tilføjet til din indkøbskurv
MANN-FILTER Oliefilter
Oliefilter detaljer
  • Højde [mm]:   79 
  • Gevindmål:   M 18 X 1.5 
  • Indvendig diameter 2 [mm]:   62 
  • Varenummer på det anbefalede specialværktøj:   LS 7 
  • Diameter [mm]:   76 
  • Yderdiameter 2 [mm]:   71 
  • Stand: Helt ny
OEM referencenummer(-numre):
Producent OE-koder
CITROËN MLS000530
DAEWOO 93745067
DAEWOO 94797406
DAEWOO 96352845
DAEWOO 96458873
DAEWOO 96458873D
DAEWOO 96879797
DAEWOO EC94797406
FORD 5009285
FORD 5016786
GENERAL MOTORS 6439929
GENERAL MOTORS 93156245
GENERAL MOTORS 93156300
GENERAL MOTORS 93156310
GENERAL MOTORS 93156954
GENERAL MOTORS 93178952
GENERAL MOTORS 95509857
LOTUS A124E6196S
OPEL 5650343
OPEL 650104
OPEL 650381
OPEL 650401
OPEL 96395221
OPEL VOF93
PEUGEOT 1109A9
RENAULT 7701415070
SAAB 4502696
VAUXHALL 93156300
VAUXHALL 93179720
VAUXHALL VOF93
Flere passende produkter for the indtastede OEM koder:
MANN-FILTER
W 712/22
MANN-FILTER
W 712/75
MANN-FILTER
W 713/18
BOSCH
0 451 103 079
BOSCH
0 451 103 204
BOSCH
0 451 103 232
BOSCH
0 451 103 370
BOSCH
1 457 429 178
MAHLE ORIGINAL
OC 90 OF
HERTH+BUSS JAKOPARTS
J1310900
HERTH+BUSS JAKOPARTS
J1310904
HENGST FILTER
E610H D38
HENGST FILTER
H14W08
HENGST FILTER
H90W03
MAGNETI MARELLI
152071758775
FEBI BILSTEIN
32122
FEBI BILSTEIN
36171
MAPCO
61317
MAPCO
61701
MAPCO
64703
MEYLE
614 065 0004
JAPANPARTS
FO-098S
JAPANPARTS
FO-398S
VAICO
V40-0079
VAICO
V40-0089
KAGER
10-0048
KAGER
10-0137
MAHLE ORIGINAL
OC 405/3
MAHLE ORIGINAL
OC 90
TOPRAN
201 305
BLUE PRINT
ADG02102
COOPERSFIAAM FILTERS
FT4970
COOPERSFIAAM FILTERS
FT5753
FEBI BILSTEIN
38835
FEBI BILSTEIN
38836
FEBI BILSTEIN
38837
FEBI BILSTEIN
37503
VALEO
586539
VALEO
586010
VALEO
586058
VALEO
586078
JC PREMIUM
B1X019PR
UFI
23.129.02
UFI
23.299.00
KNECHT
OC 90 OF
KNECHT
OC 405/3
NIPPARTS
J1310900
CHAMPION
G102/610
KNECHT
OC 90
VAICO
V40-4131
SOFIMA
S 3299 R
SOFIMA
S 7130 R
FRAM
PH3387A
DENCKERMANN
A210027
DENCKERMANN
A210002
DENCKERMANN
A210028
DENCKERMANN
A210001
HENGST FILTER
H90W26
CHAMPION
COF101102S
KAMOKA
F100201
KAMOKA
F105601
KAMOKA
F106301
KAMOKA
F113401
PURFLUX
LS149
PURFLUX
LS206
PURFLUX
LS370
STARK
SKOF-0860017
RIDEX
7O0018
OPTIMAL
FO-00192
STARK
SKOF-0860143
OPTIMAL
FO-00193
MEAT & DORIA
14119
MEAT & DORIA
15139
MEAT & DORIA
15560
HOFFER
15560
RIDEX
7O0144
JP GROUP
1218500300
JP GROUP
1218500309
JP GROUP
1218500700
JP GROUP
1218500900
JP GROUP
1218500909
ASHIKA
10-03-398
ASHIKA
10-00-098
ASHIKA
10-ECO018
ALCO FILTER
SP-935
ALCO FILTER
SP-1275
PROFIT
1540-0733
PROFIT
1540-0736
PROFIT
1540-0745
PROFIT
1541-0184
KRAFT
1701500
KRAFT
1701525
KRAFT
1701610
AUTOMEGA
180038310
MAXGEAR
26-0074
SWAG
40 93 2122
MEYLE
614 322 0009
DENCKERMANN
A210622
DENCKERMANN
A210623
FRIGAIR
CT07.706
CLEAN FILTER
DO 237
AMC Filter
DO-705
AMC Filter
DO-710
CLEAN FILTER
DO1833
MECAFILTER
ELH4120
MULLER FILTER
FO317
FRAM
PH10008
FRAM
PH4722
SCT Germany
SM 105
WIX FILTERS
WL7087
WIX FILTERS
WL7129
WIX FILTERS
WL7246
WIX FILTERS
WL7428
STARK
SKOF-0860150
RIDEX
7O0151
FILTRON
OP 541
FILTRON
OP 570
FILTRON
OP 570/1
FILTRON
OP 699
DJ PARTS
FL1040
AVEOCAPTIVACRUZEEVANDA KALOS LACETTINIVANUBIRA TACUMAVOLTESPERO LANOSLEGANZALUBLINNEXIATACUMA CAMIRAEUROPAAMPERAANTARAASCONAASTRACALIBRA A COMBOCORSAFRONTERAKADETTMANTA MERIVAOMEGAREKORD SIGNUMSINTRA SPEEDSTER TIGRAVECTRAZAFIRA2000-3500 Hatchback9-3900 9000CALIBRACARLTONCAVALIERNOVAVX220
Oliefilter egnet til følgende bilmodeller
Mærke / TYPEÅrHKSlagvolumenCyl.Motor kode
CHEVROLET Aveo / Kalos Hatchback (T200) 1.501.2005841498 ccm4LV8(91CUL4)
CHEVROLET Aveo / Kalos Sedan (T200) 1.609.20031051598 ccm4LXT
CHEVROLET Aveo / Kalos Sedan (T250, T255) 1.203.2005721150 ccm4B12S1
CHEVROLET Aveo / Kalos Sedan (T250, T255) 1.403.2005941399 ccm4F14D3
CHEVROLET Aveo / Kalos Sedan (T250, T255) 1.505.2005841498 ccm4LX6
CHEVROLET Aveo / Kalos Sedan (T250, T255) 1.601.20081021598 ccm4LXT
CHEVROLET Aveo / Kalos Sedan (T250, T255) 1.605.20051031598 ccm4F16D3
CHEVROLET CAPTIVA (C100, C140) 2.406.20061362405 ccm4LD9(147CUL4)
CHEVROLET CAPTIVA (C100, C140) 2.412.20061402405 ccm4LD9(147CUL4)
CHEVROLET CAPTIVA (C100, C140) 2.4 4WD06.20061362405 ccm4LD9(147CUL4)
CHEVROLET CAPTIVA (C100, C140) 2.4 4WD12.20061402405 ccm4LD9(147CUL4)
CHEVROLET CAPTIVA (C100, C140) 2.4 LPG01.20071362405 ccm4LD9(147CUL4)
CHEVROLET CAPTIVA (C100, C140) 2.4 LPG 4WD01.20071362405 ccm4LD9(147CUL4)
CHEVROLET CRUZE (J300) 1.605.20091091598 ccm4F16D3
CHEVROLET CRUZE (J300) 1.605.20091131598 ccm4LDE
CHEVROLET CRUZE (J300) 1.605.20091241598 ccm4LDE
CHEVROLET CRUZE hatchback (J305) 1.601.20121091598 ccm4LXT
CHEVROLET CRUZE hatchback (J305) 1.606.20111241598 ccm4LDE
CHEVROLET CRUZE Station Wagon (J308) 1.608.20121241598 ccm4LDE
CHEVROLET Evanda Sedan (V200) 2.003.20051311998 ccm4L88
DAEWOO EVANDA (KLAL) 2.008.20021311998 ccm4L88
CHEVROLET KALOS 1.403.2005831399 ccm4LX5(85CUL4)
CHEVROLET KALOS 1.4 16V03.2005941399 ccm4L14(85CUL4)
CHEVROLET KALOS notchback 1.403.2005831399 ccm4LX5(85CUL4)
DAEWOO KALOS (KLAS) 1.409.2002831399 ccm4F14S3
DAEWOO KALOS (KLAS) 1.4 16V04.2003941399 ccm4F14D3
DAEWOO KALOS notchback (KLAS) 1.411.2002831399 ccm4F14S3
DAEWOO KALOS notchback (KLAS) 1.405.2003941399 ccm4F14D3
CHEVROLET LACETTI (J200) 1.4 16V03.2005951399 ccm4L14(85CUL4)
CHEVROLET LACETTI (J200) 1.603.20051091598 ccm4L44(96CUL4)
CHEVROLET LACETTI (J200) 1.803.2005911796 ccm4LDA
CHEVROLET LACETTI (J200) 1.808.20051211796 ccm4LDA
CHEVROLET LACETTI (J200) 1.803.20051221796 ccm4LDA
CHEVROLET LACETTI kombi (J200) 1.6 LPG06.20091091598 ccm4L44(96CUL4)
CHEVROLET LACETTI kombi (J200) 1.808.20051211796 ccm4LDA
CHEVROLET LACETTI notchback 1.403.2005941399 ccm4L14(85CUL4)
CHEVROLET LACETTI notchback 1.603.20051091598 ccm4L44(96CUL4)
DAEWOO LACETTI hatchback (KLAN) 1.406.2002941399 ccm4F14D3
DAEWOO LACETTI hatchback (KLAN) 1.402.2004951399 ccm4F14D3
DAEWOO LACETTI hatchback (KLAN) 1.602.20041091598 ccm4F16D3
DAEWOO LACETTI hatchback (KLAN) 1.802.20041221799 ccm4T18SED
CHEVROLET Niva I 1.8 4x401.20071251796 ccm42H9
CHEVROLET NUBIRA kombi 1.603.20051091598 ccm4L44(96CUL4)
CHEVROLET NUBIRA kombi 1.808.20051211796 ccm4LDA
CHEVROLET NUBIRA kombi 1.803.20051221796 ccm4LDA
CHEVROLET NUBIRA notchback 1.401.2005941399 ccm4L14(85CUL4)
CHEVROLET NUBIRA notchback 1.401.2006951399 ccm4L14(85CUL4)
CHEVROLET NUBIRA notchback 1.603.20051091598 ccm4L44(96CUL4)
CHEVROLET NUBIRA notchback 1.801.20061211796 ccm4LDA
CHEVROLET NUBIRA notchback 1.803.20051221796 ccm4LDA
DAEWOO NUBIRA (KLAJ) 1.6 16V05.19971061598 ccm4A16DMS
DAEWOO NUBIRA (KLAJ) 2.0 16V05.19971331998 ccm4Z20L
DAEWOO NUBIRA (KLAJ) 2.0 CDX08.20021261998 ccm4T20SED
DAEWOO NUBIRA notchback (J150) 1.6 16V06.19991061598 ccm4A16DMS
DAEWOO NUBIRA notchback (KLAJ) 1.6 16V07.20001031598 ccm4A16DMS
DAEWOO NUBIRA notchback (KLAJ) 1.6 16V05.19971061598 ccm4A16DMS
DAEWOO NUBIRA notchback (KLAJ) 2.0 16V12.20001261998 ccm4T20SED
DAEWOO NUBIRA notchback (KLAJ) 2.0 16V05.19971331998 ccm4X 20 SED
DAEWOO NUBIRA notchback (KLAN) 1.607.20031091598 ccm4F16D3
DAEWOO NUBIRA notchback (KLAN) 1.807.20031221799 ccm4T18SED
DAEWOO NUBIRA Wagon (KLAJ) 1.6 16V06.1997901598 ccm4A16SMS
DAEWOO NUBIRA Wagon (KLAJ) 1.6 16V12.20001031598 ccm4A16DMS
DAEWOO NUBIRA Wagon (KLAJ) 1.6 16V05.19971061598 ccm4A16DMS
DAEWOO NUBIRA Wagon (KLAJ) 2.0 16V12.20001261998 ccm4T20SED
DAEWOO NUBIRA Wagon (KLAJ) 2.0 16V05.19971331998 ccm4X 20 SED
DAEWOO NUBIRA Wagon (KLAN) 1.607.20031091598 ccm4F16D3
DAEWOO NUBIRA Wagon (KLAN) 1.807.20031221799 ccm4T18SED
CHEVROLET Rezzo (U100) 1.603.20051051598 ccm4L44(96CUL4)
CHEVROLET Rezzo (U100) 1.608.20051071598 ccm4L44(96CUL4)
CHEVROLET Rezzo (U100) 2.003.20051211998 ccm4L88
CHEVROLET Rezzo (U100) 2.008.20051221998 ccm4L88
CHEVROLET Volt I EV 15011.20111511398 ccm4LUU
DAEWOO ESPERO (KLEJ) 1.510.1997751498 ccm4A15F
DAEWOO ESPERO (KLEJ) 1.5 16V10.1993881498 ccm4A15MF
DAEWOO ESPERO (KLEJ) 1.5 16V02.1995901498 ccm4A15MF
DAEWOO ESPERO (KLEJ) 1.802.1995901796 ccm4C18LE
DAEWOO ESPERO (KLEJ) 1.802.1995951796 ccm4C18LE
DAEWOO ESPERO (KLEJ) 2.010.19911011998 ccm4C20LZ
DAEWOO ESPERO (KLEJ) 2.002.19951051998 ccm4C20LE
DAEWOO ESPERO (KLEJ) 2.010.19931101998 ccm4C20LE
DAEWOO LANOS (KLAT) 1.305.1997751349 ccm4L13(82CUL4)
DAEWOO LANOS (KLAT) 1.505.1997861498 ccm4LX6(91CUL4)
DAEWOO LANOS (KLAT) 1.510.1997991498 ccm4L43(91CUL4)
DAEWOO LANOS (KLAT) 1.6 16V05.19971061598 ccm4L44(98CUL4)
DAEWOO LANOS notchback (KLAT) 1.305.1997751349 ccm4A13SMS
DAEWOO LANOS notchback (KLAT) 1.505.1997861498 ccm4LX6(91CUL4)
DAEWOO LANOS notchback (KLAT) 1.510.1997991498 ccm4L43(91CUL4)
DAEWOO LANOS notchback (KLAT) 1.6 16V02.19971061598 ccm4L44(98CUL4)
DAEWOO LEGANZA (KLAV) 2.006.1997116 ccm
DAEWOO LEGANZA (KLAV) 2.0 16V07.20001261998 ccm4T20SED
DAEWOO LEGANZA (KLAV) 2.0 16V06.19971331998 ccm4X 20 SED
DAEWOO LUBLIN II Chassis 2.205.19981172198 ccm4T22NED
DAEWOO NEXIA (KLETN) 1.508.1996601498 ccm4G15MF
DAEWOO NEXIA (KLETN) 1.502.1995711498 ccm4G15MF
DAEWOO NEXIA (KLETN) 1.502.1995751498 ccm4G15MF
DAEWOO NEXIA (KLETN) 1.5 16V02.1995901498 ccm4A15MF
DAEWOO NEXIA notchback 1.507.2008801498 ccm4Y15L
DAEWOO NEXIA notchback (KLETN) 1.508.1996601498 ccm4G15MF
DAEWOO NEXIA notchback (KLETN) 1.502.1995711498 ccm4G15MF
DAEWOO NEXIA notchback (KLETN) 1.502.1995751498 ccm4G15MF
DAEWOO NEXIA notchback (KLETN) 1.5 16V02.1995901498 ccm4A15MF
DAEWOO NEXIA notchback (KLETN) 1.802.19951011796 ccm4C18LE
DAEWOO Tacuma (U100) 1.609.20001051598 ccm4A16DMS
DAEWOO Tacuma (U100) 1.809.2000911761 ccm4F18D2
DAEWOO Tacuma (U100) 1.809.2000981761 ccm4A18DMS
DAEWOO Tacuma (U100) 1.809.20001011761 ccm4F18S2
DAEWOO Tacuma (U100) 2.009.20011211998 ccm4X 20 SED
DAEWOO Tacuma (U100) 2.009.20001281998 ccm4T20SED
HOLDEN Camira Sedan (JD) 1.611.1984851598 ccm416JH
LOTUS EUROPA S 2.0 Turbo07.20062001998 ccm4Z 20 LER
LOTUS EUROPA S 2.0 Turbo09.20082241998 ccm4Z 20 LER
OPEL Ampera (R12) EV 15011.20111511398 ccm4A 14 XFL
VAUXHALL Ampera (R12) EV 150 (D1JOI)03.20121510 ccm14ET50
OPEL ANTARA 2.409.20081402405 ccm4Z 24 XE
OPEL ANTARA 2.405.20061412405 ccm4Z 24 XE
OPEL ANTARA 2.4 4x401.20071402405 ccm4Z 24 XE
OPEL ANTARA 2.4 LPG10.20081402405 ccm4Z 24 XE
OPEL ANTARA 2.4 LPG 4x410.20081402405 ccm4Z 24 XE
VAUXHALL Antara (L07) 2.4 LPG 4x408.20061402405 ccm4Z 24 XE
OPEL Ascona C CC (J82) 1.3 N (F68, M68)09.1981601297 ccm413 N
OPEL Ascona C CC (J82) 1.3 S (F68, M68)09.1981751297 ccm413 S
OPEL Ascona C CC (J82) 1.6 (F68, M68)09.1981751598 ccm416 N
OPEL Ascona C CC (J82) 1.6 (F68, M68)09.1986821598 ccm416 SV
OPEL Ascona C CC (J82) 1.6 i (F68, M68)09.1987751598 ccm4E 16 NZ
OPEL Ascona C CC (J82) 1.6 i Cat (F68, M68)09.1986751598 ccm4C 16 NZ
OPEL Ascona C CC (J82) 1.6 S (F68, M68)09.1981901598 ccm416 SH
OPEL Ascona C CC (J82) 1.8 (F68, M68)09.1987841796 ccm4E 18 NV
OPEL Ascona C CC (J82) 1.8 E (F68, M68)01.19851001796 ccm4C 18 NE
OPEL Ascona C CC (J82) 1.8 i (F68, M68)09.19821151796 ccm418 E
OPEL Ascona C CC (J82) 2.0 i (F68, M68)09.19861151998 ccm420 NE
OPEL Ascona C CC (J82) 2.0 i Cat (F68, M68)09.19861161998 ccm4C 20 NE
OPEL Ascona C Sedan (J82) 1.3 N (F11, M11, F69, M69)09.1981601297 ccm413 N
OPEL Ascona C Sedan (J82) 1.3 S (F11, M11, F68, M68)09.1981751297 ccm413 S
OPEL Ascona C Sedan (J82) 1.6 (F11, F68, M11, M68)09.1986821598 ccm416 SV
OPEL Ascona C Sedan (J82) 1.6 (F11, M11, F68, M68)09.1981751598 ccm416 N
OPEL Ascona C Sedan (J82) 1.6 i (F11, M11, F68, M68)09.1987751598 ccm4E 16 NZ
OPEL Ascona C Sedan (J82) 1.6 i Cat (F11, M11, F68, M68)09.1986751598 ccm4C 16 NZ
OPEL Ascona C Sedan (J82) 1.6 S (F11, M11, F68, M68)09.1981901598 ccm416 SH
OPEL Ascona C Sedan (J82) 1.8 (F11, M11, F68, M68)09.1987841796 ccm4E 18 NV
OPEL Ascona C Sedan (J82) 1.8 E (F11, M11, F68, M68)01.19851001796 ccm4C 18 NE
OPEL Ascona C Sedan (J82) 1.8 i (F11, M11, F68, M68)09.19821151796 ccm418 E
OPEL Ascona C Sedan (J82) 2.0 i (F11, M11, F68, M68)08.19871001998 ccm4C 20 NEF
OPEL Ascona C Sedan (J82) 2.0 i (F11, M11, F68, M68)09.19861151998 ccm420 NE
OPEL Ascona C Sedan (J82) 2.0 i Cat (F11, M11, F68, M68)09.19861161998 ccm4C 20 NE
OPEL Astra F Cabriolet (T92) 1.4 i 16V01.1996901389 ccm4X 14 XE
OPEL Astra F Cabriolet (T92) 1.4 Si05.1993821389 ccm4C 14 SE
OPEL Astra F Cabriolet (T92) 1.6 i03.1993711598 ccm4X 16 SZ
OPEL Astra F Cabriolet (T92) 1.6 i01.1996751598 ccm4X 16 SZR
OPEL Astra F Cabriolet (T92) 1.8 i 16V11.19941161799 ccm4C 18 XEL
OPEL Astra F Cabriolet (T92) 2.0 i03.19931151998 ccm4C 20 NE
OPEL Astra F Caravan (T92) 1.4 (F08, C05)09.1991751389 ccm414 NV
OPEL Astra F Caravan (T92) 1.4 (F08, C05)09.1992821389 ccm414 SE
OPEL Astra F Caravan (T92) 1.4 i (F08, C05)09.1991601389 ccm4C 14 NZ
OPEL Astra F Caravan (T92) 1.4 i 16V (F08, C05)02.1996901389 ccm4X 14 XE
OPEL Astra F Caravan (T92) 1.4 Si (F08, C05)03.1992821389 ccm4C 14 SE
OPEL Astra F Caravan (T92) 1.6 (F08, C05)09.1995751598 ccm416 NZR
OPEL Astra F Caravan (T92) 1.6 i (F08, C05)05.1993711598 ccm4X 16 SZ
OPEL Astra F Caravan (T92) 1.6 i (F08, C05)09.1991751598 ccm4X 16 SZR
OPEL Astra F Caravan (T92) 1.6 i 16V (F08, C05)08.19941001598 ccm4X 16 XEL
OPEL Astra F Caravan (T92) 1.6 Si (F08, C05)03.19921001598 ccm4C 16 SE
OPEL Astra F Caravan (T92) 1.8 (F35, M35)11.19911161796 ccm418 SE
OPEL Astra F Caravan (T92) 1.8 i (F08, C05)09.1991901796 ccm4C 18 NZ
OPEL Astra F Caravan (T92) 1.8 i 16V (F08, C05)07.19941161799 ccm4C 18 XEL
OPEL Astra F Caravan (T92) 1.8 i 16V (F08, C05)06.19931251799 ccm4C 18 XE
OPEL Astra F Caravan (T92) 2.0 i (F08, C05)09.19911151998 ccm4C 20 NE
OPEL Astra F Caravan (T92) 2.0 i 16V (F08, C05)02.19951361998 ccm4X 20 XEV
OPEL Astra F Caravan (T92) 2.0 i 16V (F08, C05)03.19931501998 ccm4C 20 XE
OPEL Astra F CC (T92) 1.4 (F08, M08, F68, M68)09.1991751389 ccm414 NV
OPEL Astra F CC (T92) 1.4 (F08, M08, F68, M68)09.1992821389 ccm414 SE
OPEL Astra F CC (T92) 1.4 i (F08, M08, F68, M68)03.1992601389 ccm4C 14 NZ
OPEL Astra F CC (T92) 1.4 i 16V (F08, M08, F68, M68)01.1996901389 ccm4X 14 XE
OPEL Astra F CC (T92) 1.4 Si (F08, M08, F68, M68)03.1992821389 ccm4C 14 SE
OPEL Astra F CC (T92) 1.6 (F08, M08, F68, M68)09.1995751598 ccm416 NZR
OPEL Astra F CC (T92) 1.6 i (F08, M08, F68, M68)05.1993711598 ccm4X 16 SZ
OPEL Astra F CC (T92) 1.6 i (F08, M08, F68, M68)09.1991751598 ccm4X 16 SZR
OPEL Astra F CC (T92) 1.6 i 16V (F08, M08, F68, M68)08.19941001598 ccm4X 16 XEL
OPEL Astra F CC (T92) 1.6 Si (F08, M08, F68, M68)03.19921001598 ccm4C 16 SE
OPEL Astra F CC (T92) 1.8 (F08, M08, F68, M68)11.19911161796 ccm418 SE
OPEL Astra F CC (T92) 1.8 i (F08, M08, F68, M68)09.1991901796 ccm4C 18 NZ
OPEL Astra F CC (T92) 1.8 i 16V (F08, M08, F68, M68)09.19941161799 ccm4C 18 XEL
OPEL Astra F CC (T92) 1.8 i 16V (F08, M08, F68, M68)06.19931251799 ccm4C 18 XE
OPEL Astra F CC (T92) 2.0 GSI 16V (F08, M08, F68, M68)09.19911501998 ccm4C 20 XE
OPEL Astra F CC (T92) 2.0 i (F08, M08, F68, M68)09.19911151998 ccm4C 20 NE
OPEL Astra F CC (T92) 2.0 i 16V (F08, M08, F68, M68)02.19951361998 ccm4X 20 XEV
OPEL Astra F Classic Caravan (T92) 1.4 i (F35, M35)01.1998601389 ccm4X 14 NZ
OPEL Astra F Classic Caravan (T92) 1.6 i (F35, M35)01.1998751598 ccm4X 16 SZR
OPEL Astra F Classic Caravan (T92) 1.6 i 16V (F35, M35)01.19981011598 ccm4X 16 XEL
OPEL Astra F Classic CC (T92) 1.4 i (M08, M68, F08, F68)01.1998601389 ccm4X 14 NZ
OPEL Astra F Classic CC (T92) 1.6 i (F08, M08, F68, M68)01.1998751598 ccm4X 16 SZR
OPEL Astra F Classic CC (T92) 1.6 i 16V (F08, M08, F68, M68)01.19981011598 ccm4X 16 XEL
OPEL Astra F Classic Sedan (T92) 1.4 i (F19, M19)01.1998601389 ccm4X 14 NZ
OPEL Astra F Classic Sedan (T92) 1.6 i (F19, M19)01.1998751598 ccm4X 16 SZR
OPEL Astra F Classic Sedan (T92) 1.6 i 16V (F19, M19)01.19981011598 ccm4X 16 XEL
OPEL Astra F Sedan (T92) 1.4 (F19, M19)09.1992821389 ccm414 SE
OPEL Astra F Sedan (T92) 1.4 i (F19, M19)09.1991601389 ccm4C 14 NZ
OPEL Astra F Sedan (T92) 1.4 i 16V (F19, M19)02.1996901389 ccm4X 14 XE
OPEL Astra F Sedan (T92) 1.4 Si (F19, M19)03.1992821389 ccm4C 14 SE
OPEL Astra F Sedan (T92) 1.6 (F19, M19)09.1995751598 ccm416 NZR
OPEL Astra F Sedan (T92) 1.6 i (F19, M19)05.1993711598 ccm4X 16 SZ
OPEL Astra F Sedan (T92) 1.6 i (F19, M19)03.1992751598 ccm4X 16 SZR
OPEL Astra F Sedan (T92) 1.6 i 16V (F19, M19)08.19941001598 ccm4X 16 XEL
OPEL Astra F Sedan (T92) 1.6 Si (F19, M19)05.19921001598 ccm4C 16 SE
OPEL Astra F Sedan (T92) 1.8 i (F19, M19)03.1992901796 ccm4C 18 NZ
OPEL Astra F Sedan (T92) 1.8 i 16V (F19, M19)09.19951121796 ccm418 SE
OPEL Astra F Sedan (T92) 1.8 i 16V (F19, M19)09.19951161796 ccm4C 18 SEL
OPEL Astra F Sedan (T92) 1.8 i 16V (F19, M19)11.19941161799 ccm4C 18 XEL
OPEL Astra F Sedan (T92) 1.8 i 16V (F19, M19)06.19931251799 ccm4C 18 XE
OPEL Astra F Sedan (T92) 2.0 i (F19, M19)03.19921151998 ccm4C 20 NE
OPEL Astra F Sedan (T92) 2.0 i 16V (F19, M19)02.19951361998 ccm4X 20 XEV
OPEL Astra F Van (T92) 1.4 i (F70)10.1991601389 ccm4C 14 NZ
OPEL Astra F Van (T92) 1.6 i (F70)02.1993711598 ccm4X 16 SZ
OPEL Astra F Van (T92) 1.6 i (F70)10.1991751598 ccm4C 16 NZ
OPEL Astra F Van (T92) 1.6 i 16V (F70)08.19941001598 ccm4X 16 XEL
OPEL ASTRA G Cabriolet (F67) 1.6 (F67)01.20031031598 ccm4Z 16 XEP
OPEL ASTRA G Cabriolet (F67) 1.6 16V (F67)03.20011011598 ccm4Z 16 XE
OPEL ASTRA G Cabriolet (F67) 1.8 16V (F67)03.20011251796 ccm4Z 18 XE
OPEL ASTRA G Cabriolet (F67) 2.0 16V Turbo (F67)11.20022001998 ccm4Z 20 LET
OPEL ASTRA G Cabriolet (F67) 2.0 OPC (F67)03.20021921998 ccm4Z 20 LET
OPEL Astra G Caravan (T98) 1.4 16V (F35)06.1998901389 ccm4X 14 XE
OPEL Astra G Caravan (T98) 1.6 (F35)02.1998751598 ccm4X 16 SZR
OPEL Astra G Caravan (T98) 1.6 (F35)09.2000841598 ccm4Z 16 SE
OPEL Astra G Caravan (T98) 1.6 (F35)12.20021031598 ccm4Z 16 XEP
OPEL Astra G Caravan (T98) 1.6 16V (F35)02.19981011598 ccm4Z 16 XE
OPEL Astra G Caravan (T98) 1.6 CNG (F35)03.2003971598 ccm4Z 16 YNG
OPEL Astra G Caravan (T98) 1.8 16V (F35)09.20001251796 ccm4Z 18 XE
OPEL Astra G Caravan (T98) 2.0 16V (F35)02.19981361998 ccm4X 20 XEV
OPEL Astra G Caravan (T98) 2.0 OPC (F35)09.20021921998 ccm4Z 20 LET
OPEL Astra G Caravan (T98) 2.0 OPC (F35)11.20022001998 ccm4Z 20 LET
OPEL Astra G CC (T98) 1.4 16V (F08, F48)02.1998901389 ccm4X 14 XE
OPEL Astra G CC (T98) 1.6 (F08, F48)02.1998751598 ccm4X 16 SZR
OPEL Astra G CC (T98) 1.6 (F08, F48)09.2000841598 ccm4Z 16 SE
OPEL Astra G CC (T98) 1.6 (F08, F48)12.20021031598 ccm4Z 16 XEP
OPEL Astra G CC (T98) 1.6 16V (F08, F48)02.19981011598 ccm4Z 16 XE
OPEL Astra G CC (T98) 1.8 (F08, F48)02.20031101796 ccm4Z 18 XEL
OPEL Astra G CC (T98) 1.8 16V (F08, F48)09.20001251796 ccm4Z 18 XE
OPEL Astra G CC (T98) 2.0 16V (F08, F48)02.19981361998 ccm4X 20 XEV
OPEL Astra G CC (T98) 2.0 OPC (F08, F48)09.20021921998 ccm4Z 20 LET
OPEL Astra G CC (T98) 2.0 OPC (F08, F48)11.20022001998 ccm4Z 20 LET
OPEL Astra G Classic Caravan (F35) 1.606.20041011598 ccm4Z 16 XE
OPEL Astra G Classic Hatchback (T98) 1.6 (F08, F48)03.20061031598 ccm4Z 16 XE
OPEL Astra G Classic Hatchback (T98) 1.6 16V (F08, F48)05.20041011598 ccm4Z 16 XE
OPEL Astra G Classic Sedan (T98) 1.4 16V (F69)05.2004901389 ccm4Z 14 XE
OPEL Astra G Coupe (T98) 1.6 16V (F07)03.20001011598 ccm4Z 16 XE
OPEL Astra G Coupe (T98) 1.6 16V (F07)03.20001031598 ccm4Z 16 XEP
OPEL Astra G Coupe (T98) 1.8 16V (F07)09.20001251796 ccm4Z 18 XE
OPEL Astra G Coupe (T98) 2.0 16V Turbo (F07)09.20001901998 ccm4Z 20 LET
OPEL Astra G Coupe (T98) 2.0 16V Turbo (F07)08.20011921998 ccm4Z 20 LET
OPEL Astra G Coupe (T98) 2.0 16V Turbo (F07)11.20022001998 ccm4Z 20 LET
OPEL ASTRA G kasse (F70) 1.6 (F70)01.1999751598 ccm4X 16 SZR
OPEL ASTRA G kasse (F70) 1.6 (F70)09.2000841598 ccm4Z 16 SE
OPEL ASTRA G kasse (F70) 1.6 (F70)10.20041031598 ccm4Z 16 XEP
OPEL Astra G Sedan (T98) 1.4 16V (F69)09.1998901389 ccm4X 14 XE
OPEL Astra G Sedan (T98) 1.6 (F69)09.1998751598 ccm4X 16 SZR
OPEL Astra G Sedan (T98) 1.6 (F69)09.2000841598 ccm4Z 16 SE
OPEL Astra G Sedan (T98) 1.6 (F69)12.20021031598 ccm4Z 16 XEP
OPEL Astra G Sedan (T98) 1.6 16V (F69)09.19981011598 ccm4Z 16 XE
OPEL Astra G Sedan (T98) 1.6 LPG (F69)06.20021011598 ccm4Z 16 XE
OPEL Astra G Sedan (T98) 1.8 (F69)02.20031101796 ccm4Z 18 XEL
OPEL Astra G Sedan (T98) 1.8 16V (F69)06.20001251796 ccm4Z 18 XE
OPEL Astra G Sedan (T98) 2.0 16V (F69)09.19981361998 ccm4X 20 XEV
OPEL Astra H Caravan (A04) 1.6 (L35)08.20041051598 ccm4Z 16 XE1
OPEL Astra H Caravan (A04) 1.8 (L35)08.20041251796 ccm4Z 18 XE
OPEL Astra H Caravan (A04) 2.0 Turbo (L35)08.20041701998 ccm4Z 20 LEL
OPEL Astra H Caravan (A04) 2.0 Turbo (L35)09.20042001998 ccm4Z 20 LER
OPEL Astra H GTC (A04) 1.6 (L08)03.20051051598 ccm4Z 16 XE1
OPEL Astra H GTC (A04) 1.8 (L08)03.20051251796 ccm4Z 18 XE
OPEL Astra H GTC (A04) 2.0 Turbo (L08)03.20051701998 ccm4Z 20 LEL
OPEL Astra H GTC (A04) 2.0 Turbo (L08)03.20052001998 ccm4Z 20 LER
OPEL Astra H GTC (A04) 2.0 Turbo (L08)08.20052401998 ccm4Z 20 LEH
OPEL Astra H Hatchback (A04) 1.6 (L48)03.20041051598 ccm4Z 16 XE1
OPEL Astra H Hatchback (A04) 1.8 (L48)01.20041251796 ccm4Z 18 XE
OPEL Astra H Hatchback (A04) 2.0 Turbo (L48)03.20041701998 ccm4Z 20 LEL
OPEL Astra H Hatchback (A04) 2.0 Turbo (L48)09.20042001998 ccm4Z 20 LER
OPEL Astra H Hatchback (A04) 2.0 Turbo (L48)03.20052401998 ccm4Z 20 LEH
OPEL ASTRA H kasse (L70) 1.7 CDTI (L70)02.20071251686 ccm4A 17 DTR
OPEL Astra H TwinTop (A04) 1.6 (L67)09.20051051598 ccm4Z 16 XE1
OPEL Astra H TwinTop (A04) 1.8 (L67)09.20051251796 ccm4Z 18 XE
OPEL Astra H TwinTop (A04) 2.0 Turbo (L67)09.20051701998 ccm4Z 20 LEL
OPEL Astra H TwinTop (A04) 2.0 Turbo (L67)09.20052001998 ccm4Z 20 LER
VAUXHALL Astra Mk II CC (T85) 1.8 GTE09.19841121796 ccm418 SE
VAUXHALL Astra Mk II CC (T85) 2.0 GTE09.19861291998 ccm420 SEH
VAUXHALL Astra Mk II CC (T85) 2.0 GTE 16V05.19881561998 ccm420 XE
VAUXHALL Astra Mk III (F) CC (T92) 1.4 i09.1991601389 ccm4C 14 NZ
VAUXHALL Astra Mk III (F) CC (T92) 1.6 i09.1991751598 ccm4C 16 NZ
VAUXHALL Astra Mk III (F) CC (T92) 2.0 i 16V09.19911501998 ccm4C 20 XE
VAUXHALL Astra Mk III (F) Stationcar (T92) 1.6 i09.1991751598 ccm4C 16 NZ
VAUXHALL Astra Mk III (F) Stationcar (T92) 1.6 i 16V01.19941001598 ccm4X 16 XEL
VAUXHALL Astra Mk III (F) Stationcar (T92) 1.6 Si03.19911001598 ccm4C 16 SE
VAUXHALL Astra Mk IV (G) Cabriolet (T98) 1.6 16V03.20031031598 ccm4Z 16 XEP
VAUXHALL Astra Mk IV (G) Cabriolet (T98) 1.8 16V03.20011251796 ccm4Z 18 XE
VAUXHALL Astra Mk IV (G) Cabriolet (T98) 2.0 Turbo03.20021921998 ccm4Z 20 LET
VAUXHALL Astra Mk IV (G) CC (T98) 1.4 16V02.1998901389 ccm4Z 14 XE
VAUXHALL Astra Mk IV (G) CC (T98) 1.609.2000841598 ccm4Z 16 SE
VAUXHALL Astra Mk IV (G) CC (T98) 1.6 16V02.19981011598 ccm4X 16 XEL
VAUXHALL Astra Mk IV (G) CC (T98) 1.6 Dualfuel09.19991011598 ccm4X 16 XEL
VAUXHALL Astra Mk IV (G) CC (T98) 1.8 16V09.20001251796 ccm4Z 18 XE
VAUXHALL Astra Mk IV (G) CC (T98) 2.0 16V02.19981361998 ccm4X 20 XEV
VAUXHALL Astra Mk IV (G) CC (T98) 2.0 SRI Turbo11.20011921998 ccm4Z 20 LET
VAUXHALL Astra Mk IV (G) Coupe (T98) 1.8 16V09.20001251796 ccm4Z 18 XE
VAUXHALL Astra Mk IV (G) Sedan (T98) 1.4 16V09.1998901389 ccm4Z 14 XE
VAUXHALL Astra Mk IV (G) Sedan (T98) 1.6 16V09.19981011598 ccm4C 16 SEL
VAUXHALL Astra Mk IV (G) Stationcar (T98) 1.603.1998751598 ccm4X 16 SZR
VAUXHALL Astra Mk IV (G) Stationcar (T98) 1.6 16V03.19981011598 ccm4X 16 XEL
VAUXHALL Astra Mk V (H) (A04) Hatchback 1.6 (L48)01.20041051598 ccm4Z 16 XEP
VAUXHALL Astra Mk V (H) (A04) Hatchback 1.8 (L48)01.20041251796 ccm4Z 18 XE
VAUXHALL Astra Mk V (H) (A04) Hatchback 2.0 Turbo (L48)01.20041701998 ccm4Z 20 LEL
VAUXHALL Astra Mk V (H) (A04) Hatchback 2.0 Turbo (L48)01.20042401998 ccm4Z 20 LEH
VAUXHALL Astra Mk V (H) Sport Hatch (A04) 2.0 Turbo (L08)02.20051701998 ccm4Z 20 LEL
VAUXHALL Astra Mk V (H) Sport Hatch (A04) 2.0 VXR (L08)02.20092401998 ccm4Z 20 LEH
VAUXHALL Astra Mk V (H) Stationcar (A04) 1.6 (L35)08.20041051598 ccm4Z 16 XEP
VAUXHALL Astra Mk V (H) Stationcar (A04) 1.8 (L35)10.20041251796 ccm4Z 18 XE
VAUXHALL Astra Mk V (H) TwinTop (A04) 1.6 (L67)09.20051051598 ccm4Z 16 XEP
VAUXHALL Astravan Mk IV (G) (T98) 1.6 i08.1998751598 ccm4X 16 SZR
VAUXHALL Astravan Mk V (H) (A04) 1.603.20051031598 ccm4Z 16 XE1
OPEL Calibra A (C89) 2.0 i (M07)06.19901151998 ccm4C 20 NE
OPEL Calibra A (C89) 2.0 i 16V (M07)02.19941361998 ccm4X 20 XEV
OPEL Calibra A (C89) 2.0 i 16V (M07)06.19901501998 ccm4C 20 XE
OPEL Calibra A (C89) 2.0 i 16V 4x4 (M07)02.19941361998 ccm4X 20 XEV
OPEL Calibra A (C89) 2.0 i 16V 4x4 (M07)06.19901501998 ccm4C 20 XE
OPEL Calibra A (C89) 2.0 i 4x4 (M07)06.19901151998 ccm4C 20 NE
OPEL Calibra A (C89) 2.0 i Turbo 4x4 (M07)03.19922041998 ccm4C 20 LET
OPEL Calibra A (C89) 2.5 i V6 (M07)04.19931702498 ccm6C 25 XE
OPEL COMBO (71_) 1.207.1994451196 ccm4C 12 NZ
OPEL COMBO (71_) 1.407.1994601389 ccm4C 14 NZ
OPEL COMBO (71_) 1.407.1994821389 ccm4C 14 SE
OPEL COMBO (71_) 1.4 16V08.1999901389 ccm4X 14 XE
OPEL COMBO kasse/kombi 1.610.2001871598 ccm4Z 16 SE
OPEL COMBO kasse/kombi 1.6 CNG 16V06.2006941598 ccm4Z 16 YNG
OPEL COMBO kasse/kombi 1.6 CNG 16V04.2005971598 ccm4Z 16 YNG
OPEL COMBO Tour 1.610.2001871598 ccm4Z 16 SE
OPEL COMBO Tour 1.6 CNG06.2006941598 ccm4Z 16 YNG
OPEL COMBO Tour 1.6 CNG04.2005971598 ccm4Z 16 YNG
VAUXHALL Combo Mk I (B) Van (S93) 1.407.1994601389 ccm4C 14 NZ
VAUXHALL COMBO Mk II (C) kasse/kombi (F25) 1.609.2001841598 ccm4Z 16 SE
OPEL Corsa A CC (S83) 1.2 (F08, M08, F68, M68)09.1982451196 ccm412 NC
OPEL Corsa A CC (S83) 1.2 (F08, M08, F68, M68)09.1982601196 ccm412 S
OPEL Corsa A CC (S83) 1.2 i (F08, M08, F68, M68)09.1989451196 ccm4C 12 NZ
OPEL Corsa A CC (S83) 1.2 N (F08, M08, F68, M68)01.1990521196 ccm412 NV
OPEL Corsa A CC (S83) 1.2 S (F08, M08, F68, M68)09.1982551196 ccm412 ST
OPEL Corsa A CC (S83) 1.3 (F08, M08, F68, M68)09.1985601297 ccm413 NB
OPEL Corsa A CC (S83) 1.3 i (F08, M08, F68, M68)09.1986601297 ccm4C 13 N
OPEL Corsa A CC (S83) 1.3 S (F08, M08, F68, M68)09.1982701297 ccm413 SB
OPEL Corsa A CC (S83) 1.4 i (F08, M08, F68, M68)01.1985541389 ccm4C 14 NZ
OPEL Corsa A CC (S83) 1.4 i (F08, M08, F68, M68)01.1990601389 ccm4C 14 NZ
OPEL Corsa A CC (S83) 1.4 S (F08, M08, F68, M68)01.1990721389 ccm414 NV
OPEL Corsa A CC (S83) 1.4 Si (F08, M08, F68, M68)09.1991821389 ccm4C 14 SE
OPEL Corsa A CC (S83) 1.6 GSI (F08, M08, F68, M68)09.1989981598 ccm4C 16 SEI
OPEL Corsa A CC (S83) 1.6 GSI (F08, M08, F68, M68)05.19881001598 ccm4E 16 SE
OPEL Corsa A CC (S83) 1.6 GSI (F08, M08, M68, F68)08.1988751598 ccm4C 16 NZ
OPEL Corsa A CC (S83) 1.6 GSI Cat (F08, M08, F68, M68)02.19921011598 ccm4C 16 SE
OPEL Corsa A TR (S83) 1.2 i (F11, M11, F19, M19)09.1989451196 ccm4C 12 NZ
OPEL Corsa A TR (S83) 1.2 N (F11, M11, F19, M19)01.1985451196 ccm412 NC
OPEL Corsa A TR (S83) 1.2 S (F11, M11, F19, M19)09.1982581196 ccm412 S
OPEL Corsa A TR (S83) 1.2 S (F11, M11, M19, F19)09.1982551196 ccm412 ST
OPEL Corsa A TR (S83) 1.3 (F11, F19, M11, M19)09.1985601297 ccm4C 13 N
OPEL Corsa A TR (S83) 1.3 S (F11, M11, F19, M19)09.1982701297 ccm413 SB
OPEL Corsa A TR (S83) 1.4 i (F11, M11, F19, M19)10.1989601389 ccm4C 14 NZ
OPEL Corsa A TR (S83) 1.4 S (F11, M11, F19, M19)09.1989721389 ccm414 NV
OPEL Corsa A Van (S83) 1.2 (F08, W5L)02.1986451196 ccm412 NC
OPEL Corsa A Van (S83) 1.2 (F08, W5L)02.1986541196 ccm412 ST
OPEL Corsa A Van (S83) 1.3 (F08, W5L)02.1986601297 ccm413 NB
OPEL Corsa A Van (S83) 1.3 (F08, W5L)02.1986691297 ccm413 SB
OPEL Corsa B Caravan (S93) 1.4 i 16V (F35)01.1999901389 ccm4X 14 XE
OPEL Corsa B Hatchback (S93) 1.2 i (F08, F68, M68)03.1993451195 ccm412 NZ
OPEL Corsa B Hatchback (S93) 1.2 i (F08, F68, M68)03.1993451196 ccm4C 12 NZ
OPEL Corsa B Hatchback (S93) 1.4 i (F08, F68, M68)03.1993541389 ccm4C 14 NZ
OPEL Corsa B Hatchback (S93) 1.4 i (F08, F68, M68)03.1993601389 ccm4C 14 NZ
OPEL Corsa B Hatchback (S93) 1.4 i 16V (F08, F68, M68)08.1997861389 ccm4C 14 SEL
OPEL Corsa B Hatchback (S93) 1.4 i 16V (F08, F68, M68)09.1994901389 ccm4X 14 XE
OPEL Corsa B Hatchback (S93) 1.4 Si (F08, F68, M68)03.1993821389 ccm4C 14 SE
OPEL Corsa B Hatchback (S93) 1.6 GSI 16V (F08, F68, M68)03.19931091598 ccm4C 16 XE
OPEL Corsa B Hatchback (S93) 1.6 i 16V (F08, F68, M68)08.19971001598 ccm4C 16 SEL
OPEL Corsa B Hatchback (S93) 1.6 i 16V (F08, F68, M68)09.19941061598 ccm4X 16 XE
OPEL Corsa B Van (S93) 1.4 i (F08, W5L)08.1999601389 ccm4C 14 NZ
OPEL Corsa C Hatchback (X01) 1.4 (F08, F68)09.2000901389 ccm4Z 14 XE
OPEL Corsa C Hatchback (X01) 1.8 (F08, F68)09.20001251796 ccm4Z 18 XE
VAUXHALL Corsa Mk I (B) Hatchback (S93) 1.2 i03.1993451195 ccm4C 12 NZ
VAUXHALL Corsa Mk I (B) Hatchback (S93) 1.4 i03.1993601389 ccm4C 14 NZ
VAUXHALL Corsa Mk I (B) Hatchback (S93) 1.4 i 16V09.1994901389 ccm4X 14 XE
VAUXHALL Corsa Mk I (B) Hatchback (S93) 1.6 i 16V09.19941061598 ccm4C 16 XE
VAUXHALL Corsa Mk II (C) Hatchback (X01) 1.4 16V09.2000901389 ccm4Z 14 XE
VAUXHALL Corsa Mk II (C) Hatchback (X01) 1.8 16V08.20001251796 ccm4Z 18 XE
OPEL Frontera A Sport SUV Cabriolet (U92) 2.0 i (52SUD2, 55SUD2)03.19921151998 ccm4C 20 NE
OPEL Frontera A SUV (U92) 2.2 i (54MWL4)03.19951362198 ccm4X 22 XE
OPEL Frontera B SUV (U99) 2.2 i (6B_ZC, 6B_VF, 6B_66, 6B_76)10.19981362198 ccm4X 22 SE
VAUXHALL Frontera Mk I (A) Sport (U92) SUV Cabriolet 2.0 i03.19921151998 ccm4X 20 SE
OPEL KADETT D (31_-34_, 41_-44_) 1.6 S09.1981901598 ccm416 SH
OPEL KADETT D (31_-34_, 41_-44_) 1.8 GT/E02.19831151796 ccm418 E
OPEL KADETT D kombi (35_, 36_, 45_, 46_) 1.6 S09.1981901598 ccm416 SH
OPEL Kadett E Cabriolet (T85) 1.3 S03.1987751297 ccm413 S
OPEL Kadett E Cabriolet (T85) 1.4 i01.1990601389 ccm4C 14 NZ
OPEL Kadett E Cabriolet (T85) 1.4 S08.1990751389 ccm414 NV
OPEL Kadett E Cabriolet (T85) 1.6 i10.1986751598 ccm4E 16 NZ
OPEL Kadett E Cabriolet (T85) 1.6 i07.1989821598 ccm416 SV
OPEL Kadett E Cabriolet (T85) 1.6 i Cat10.1987751598 ccm4C 16 NZ
OPEL Kadett E Cabriolet (T85) 2.009.19901501998 ccm4C 20 XE
OPEL Kadett E Cabriolet (T85) 2.0 i10.19861151998 ccm420 NE
OPEL Kadett E Cabriolet (T85) 2.0 i Cat10.19861161998 ccm4C 20 NE
OPEL Kadett E Caravan (T85) 1.2 (C15, C35, D15, D35)09.1984551196 ccm412 SC
OPEL Kadett E Caravan (T85) 1.3 (C15, C35, D15, D35)01.1985681297 ccm413 S
OPEL Kadett E Caravan (T85) 1.3 i Cat (C15, C35, D15, D35)09.1985601297 ccm4C 13 N
OPEL Kadett E Caravan (T85) 1.3 N (C15, C35, D15, D35)09.1984601297 ccm413 N
OPEL Kadett E Caravan (T85) 1.3 S (C15, C35, D15, D35)09.1984751297 ccm413 S
OPEL Kadett E Caravan (T85) 1.4 i (C15, C35, D15, D35)01.1990601389 ccm4C 14 NZ
OPEL Kadett E Caravan (T85) 1.4 S (C15, C35, D15, D35)01.1990751389 ccm414 NV
OPEL Kadett E Caravan (T85) 1.6 (C15, C35, D15, D35)09.1986821598 ccm416 SV
OPEL Kadett E Caravan (T85) 1.6 i (C15, C35, D15, D35)09.1986751598 ccm4E 16 NZ
OPEL Kadett E Caravan (T85) 1.6 i Cat (C15, C35, D15, D35)09.1986751598 ccm4C 16 NZ
OPEL Kadett E Caravan (T85) 1.6 S (C15, C35, D35, D15)09.1984901598 ccm416 SH
OPEL Kadett E Caravan (T85) 1.8 i (C15, C35, D15, D35)06.1985901796 ccm4C 18 NZ
OPEL Kadett E Caravan (T85) 1.8 i (C15, C35, D15, D35)09.19841151796 ccm418 E
OPEL Kadett E Caravan (T85) 1.8 S (C15, C35, D15, D35)09.1987841796 ccm4E 18 NV
OPEL Kadett E Caravan (T85) 2.0 i (C15, C35, D15, D35)09.19871151998 ccm420 NE
OPEL Kadett E Caravan (T85) 2.0 i Cat (C15, C35, D15, D35)09.19871151998 ccm4C 20 NE
OPEL Kadett E CC (T85) 1.2 (C08, C48, D08, D48)09.1984551196 ccm412 SC
OPEL Kadett E CC (T85) 1.3 (C08, C48, D08, D48)01.1985681297 ccm413 S
OPEL Kadett E CC (T85) 1.3 i Cat (C08, C48, D08, D48)09.1985601297 ccm4C 13 N
OPEL Kadett E CC (T85) 1.3 N (C08, C48, D08, D48)09.1984601297 ccm413 NB
OPEL Kadett E CC (T85) 1.3 S (C08, C48, D08, D48)09.1984751297 ccm413 S
OPEL Kadett E CC (T85) 1.4 i (C08, C48, D08, D48)01.1990601389 ccm4C 14 NZ
OPEL Kadett E CC (T85) 1.4 S (C08, C48, D08, D48)01.1990751389 ccm414 NV
OPEL Kadett E CC (T85) 1.6 i (C08, C48, D08, D48)09.1986751598 ccm4E 16 NZ
OPEL Kadett E CC (T85) 1.6 i Cat (C08, C48, D08, D48)09.1986751598 ccm4C 16 NZ
OPEL Kadett E CC (T85) 1.6 S (C08, C48, D08, D48)09.1986821598 ccm416 SV
OPEL Kadett E CC (T85) 1.6 S (C08, D08, C48, D48)09.1984901598 ccm416 SH
OPEL Kadett E CC (T85) 1.8 E (C08, C48, D08, D48)10.19851001796 ccm4C 18 NE
OPEL Kadett E CC (T85) 1.8 GSI (C08, C48, D08, D48)09.19841151796 ccm418 E
OPEL Kadett E CC (T85) 1.8 i (C08, C48, D08, D48)06.1985901796 ccm4C 18 NZ
OPEL Kadett E CC (T85) 1.8 S (C08, C48, D08, D48)09.1987841796 ccm4E 18 NV
OPEL Kadett E CC (T85) 2.0 GSI (C08, C48, D08, D48)09.19861151998 ccm420 NE
OPEL Kadett E CC (T85) 2.0 GSI (C08, C48, D08, D48)09.19861291998 ccm420 SEH
OPEL Kadett E CC (T85) 2.0 GSI 16V (C08, C48, D08, D48)03.19881501998 ccm420 XEJ
OPEL Kadett E CC (T85) 2.0 GSI 16V (C08, C48, D08, D48)12.19871561998 ccm420 XE
OPEL Kadett E CC (T85) 2.0 GSI 16V Cat (C08, C48, D08, D48)03.19881501998 ccm4C 20 XE
OPEL Kadett E CC (T85) 2.0 GSI Cat (C08, C48, D08, D48)09.19861151998 ccm4C 20 NE
OPEL Kadett E Combo (T85) 1.3 N (C25, D25)01.1986601297 ccm413 N
OPEL Kadett E Combo (T85) 1.3 S (C25, D25)01.1986751297 ccm413 S
OPEL Kadett E Combo (T85) 1.4 i (C25, D25)08.1991601389 ccm4C 14 NZ
OPEL Kadett E Combo (T85) 1.4 S (C25, D25)07.1989751389 ccm414 NV
OPEL Kadett E Combo (T85) 1.6 (C25, D25)09.1986821598 ccm416 SV
OPEL Kadett E Combo (T85) 1.6 i (C25, D25)08.1991751598 ccm4C 16 NZ
OPEL Kadett E Sedan (T85) 1.2 (C19, D19)09.1984551196 ccm412 SC
OPEL Kadett E Sedan (T85) 1.3 i Cat (C19, D19)09.1985601297 ccm4C 13 N
OPEL Kadett E Sedan (T85) 1.3 N (C19, D19)09.1984601297 ccm413 NB
OPEL Kadett E Sedan (T85) 1.3 S (C19, D19)09.1984751297 ccm413 S
OPEL Kadett E Sedan (T85) 1.4 i (C19, D19)01.1990601389 ccm4C 14 NZ
OPEL Kadett E Sedan (T85) 1.4 S (C19, D19)01.1990751389 ccm414 NV
OPEL Kadett E Sedan (T85) 1.6 i (C19, D19)09.1986751598 ccm4E 16 NZ
OPEL Kadett E Sedan (T85) 1.6 i Cat (C19, D19)09.1986751598 ccm4C 16 NZ
OPEL Kadett E Sedan (T85) 1.6 S (C19, D19)09.1986821598 ccm416 SV
OPEL Kadett E Sedan (T85) 1.6 S (C19, D19)09.1984901598 ccm416 SH
OPEL Kadett E Sedan (T85) 1.8 (C19, D19)09.19871141796 ccm418 E
OPEL Kadett E Sedan (T85) 1.8 i (C19, D19)09.1990901796 ccm4C 18 NZ
OPEL Kadett E Sedan (T85) 1.8 i (C19, D19)10.19851001796 ccm4C 18 NE
OPEL Kadett E Sedan (T85) 1.8 i (C19, D19)09.19841151796 ccm418 E
OPEL Kadett E Sedan (T85) 1.8 S (C19, D19)09.1987841796 ccm4E 18 NV
OPEL Kadett E Sedan (T85) 2.0 i (C19, D19)03.19871151998 ccm420 SE
OPEL Kadett E Sedan (T85) 2.0 i Cat (C19, D19)03.19871151998 ccm4C 20 NE
OPEL Kadett E Van (T85) 1.2 (C70, D70)09.1984551196 ccm412 SC
OPEL Kadett E Van (T85) 1.3 N (C70, D70)09.1984601297 ccm413 NB
OPEL Kadett E Van (T85) 1.4 i (C70, D70)01.1990601389 ccm4C 14 NZ
OPEL Kadett E Van (T85) 1.6 i (C70, D70)08.1989751598 ccm4C 16 NZ
OPEL Kadett E Van (T85) 1.8 i (C70, D70)08.1984901796 ccm4C 18 NT
OPEL MANTA B (58_, 59_) 1.3 S08.1981751297 ccm413 S
OPEL MANTA B (58_, 59_) 1.8 S07.1982901796 ccm418 S
OPEL MANTA B CC (53_, 55_) 1.3 S08.1979751297 ccm413 S
OPEL MANTA B CC (53_, 55_) 1.8 S07.1982901796 ccm418 S
OPEL Meriva A (X03) 1.6 (E75)05.2003871598 ccm4Z 16 SE
OPEL Meriva A (X03) 1.6 (E75)01.20061051598 ccm4Z 16 XEP
OPEL Meriva A (X03) 1.6 16V (E75)05.20031001598 ccm4Z 16 XE
OPEL Meriva A (X03) 1.8 (E75)05.20031251796 ccm4Z 18 XE
VAUXHALL Meriva Mk I (A) (X03) 1.6 i01.2003871598 ccm4Z 16 SE
VAUXHALL Meriva Mk I (A) (X03) 1.6 i 16V01.20031001598 ccm4Z 16 XE
VAUXHALL Meriva Mk I (A) (X03) 1.8 i 16V05.20031251796 ccm4Z 18 XE
OPEL Omega A Caravan (V87) 1.8 (F35, M35)09.1987881796 ccm4E 18 NVR
OPEL Omega A Caravan (V87) 1.8 (F35, M35)09.19861151796 ccm418 SEH
OPEL Omega A Caravan (V87) 1.8 N (F35, M35)09.1986821796 ccm418 NV
OPEL Omega A Caravan (V87) 1.8 S (F35, M35)09.1986901796 ccm418 SV
OPEL Omega A Caravan (V87) 2.0 (F35, M35)09.19871161998 ccm4C 20 NE
OPEL Omega A Caravan (V87) 2.0 (F35, M35)09.19861221998 ccm420 SE
OPEL Omega A Caravan (V87) 2.0 i (F35, M35)09.1990991998 ccm4C 20 NEJ
OPEL Omega A Caravan (V87) 2.0 i (F35, M35)09.19861151998 ccm4C 20 NE
OPEL Omega A Sedan (V87) 1.8 (F19, M19, N19)09.1987881796 ccm4E 18 NVR
OPEL Omega A Sedan (V87) 1.8 (F19, M19, N19)09.19861151796 ccm418 SEH
OPEL Omega A Sedan (V87) 1.8 N (F19, M19, N19)09.1986821796 ccm418 NV
OPEL Omega A Sedan (V87) 1.8 S (F19, M19, N19)09.1986901796 ccm418 SV
OPEL Omega A Sedan (V87) 2.0 (F19, M19, N19)09.1990991998 ccm4C 20 NEJ
OPEL Omega A Sedan (V87) 2.0 (F19, M19, N19)09.19901001998 ccm4C 20 NEF
OPEL Omega A Sedan (V87) 2.0 (F19, M19, N19)09.19861221998 ccm420 SE
OPEL Omega A Sedan (V87) 2.0 i (F19, M19, N19)09.19861151998 ccm4C 20 NE
OPEL Omega B Caravan (V94) 2.0 (F35, M35, P35)03.19941161998 ccm4X 20 SE
OPEL Omega B Caravan (V94) 2.0 (F35, M35, P35)05.19941221984 ccm4XF 20 E
OPEL Omega B Caravan (V94) 2.0 16V (F35, M35, P35)03.19941361998 ccm4X 20 XEV
OPEL Omega B Caravan (V94) 2.2 16V (F35, M35, P35)09.19991442198 ccm4Z 22 XE
OPEL Omega B Caravan (V94) 2.5 V6 (F35, M35, P35)03.19941702498 ccm6X 25 XE
OPEL Omega B Caravan (V94) 3.0 V6 (F35, M35, P35)04.19942112962 ccm6X 30 XE
OPEL Omega B Sedan (V94) 2.0 (F69, M69, P69)03.19941151998 ccm420 SE
OPEL Omega B Sedan (V94) 2.0 (F69, M69, P69)03.19941161998 ccm4X 20 SE
OPEL Omega B Sedan (V94) 2.0 (F69, M69, P69)05.19941221984 ccm4XF 20 E
OPEL Omega B Sedan (V94) 2.0 16V (F69, M69, P69)03.19941361998 ccm4X 20 XEV
OPEL Omega B Sedan (V94) 2.2 16V (F69, M69, P69)09.19991442198 ccm4Z 22 XE
OPEL Omega B Sedan (V94) 2.5 V6 (F69, M69, P69)03.19941702498 ccm6X 25 XE
OPEL Omega B Sedan (V94) 3.0 V6 (F69, M69, P69)04.19942112962 ccm6X 30 XE
VAUXHALL Omega (B) Sedan (V94) 2.0 16V03.19941361998 ccm4X 20 XEV
VAUXHALL Omega (B) Sedan (V94) 2.2 16V01.19941442198 ccm4Z 22 XE
VAUXHALL Omega (B) Sedan (V94) 2.5 V603.19941702498 ccm6X 25 XE
VAUXHALL Omega (B) Sedan (V94) 3.0 V604.19942112962 ccm6X 30 XE
VAUXHALL Omega (B) Stationcar (V94) 2.2 16V02.19941442198 ccm4Z 22 XE
VAUXHALL Omega (B) Stationcar (V94) 2.5 V603.19941702498 ccm6X 25 XE
OPEL REKORD E (17_-19_, 11_, 14_, 16_) 1.811.1982751796 ccm418 N
OPEL REKORD E (17_-19_, 11_, 14_, 16_) 1.8 E05.19851001796 ccm4C 18 NV
OPEL REKORD E (17_-19_, 11_, 14_, 16_) 1.8 S11.1982901796 ccm418 S
OPEL REKORD E kombi (61_, 66_, 67_) 1.8 E05.19851001796 ccm4C 18 NV
OPEL REKORD E kombi (61_, 66_, 67_) 1.8 S11.1982901796 ccm418 S
OPEL Signum CC (Z03) 1.8 (F48)05.20031221796 ccm4Z 18 XE
OPEL Sintra (APV) 2.2 i 16V (OUN16, Y94)11.19961412198 ccm4X 22 XE
OPEL Sintra (APV) 3.0 i 24V (OUN16, Y94)11.19962012962 ccm6X 30 XE
OPEL Speedster (E01) 2.0 Turbo (R97)04.20032001998 ccm4Z 20 LET
OPEL Tigra Coupe (S93) 1.4 16V (F07)08.1997861389 ccm4X 14 XE
OPEL Tigra Coupe (S93) 1.4 16V (F07)07.1994901389 ccm4X 14 XE
OPEL Tigra Coupe (S93) 1.6 16V (F07)08.19971001598 ccm4C 16 SEL
OPEL Tigra Coupe (S93) 1.6 16V (F07)07.19941061598 ccm4X 16 XE
OPEL Tigra TwinTop (X04) 1.806.20041251796 ccm4Z 18 XE
VAUXHALL Tigra Mk I Coupe (S93) 1.4 16V07.1994901389 ccm4X 14 XE
VAUXHALL Tigra Mk I Coupe (S93) 1.6 16V07.19941061598 ccm4X 16 XE
VAUXHALL Tigra TwinTop (X04) 1.806.20041251796 ccm4Z 18 XE
OPEL Vectra A CC (J89) 1.4 S (F68, M68)04.1988751389 ccm414 NV
OPEL Vectra A CC (J89) 1.6 i (F68, M68)09.1993711598 ccm4X 16 SZ
OPEL Vectra A CC (J89) 1.6 i (F68, M68)09.1993751598 ccm416 LZ2
OPEL Vectra A CC (J89) 1.6 i Cat (F68, M68)09.1988751598 ccm4C 16 NZ2
OPEL Vectra A CC (J89) 1.6 S09.1988821598 ccm416 SV
OPEL Vectra A CC (J89) 1.8 i (F68, M68)09.1988901796 ccm418 SV
OPEL Vectra A CC (J89) 1.8 i Cat (F68, M68)03.1990901796 ccm4C 18 NZ
OPEL Vectra A CC (J89) 1.8 S (F68, M68)09.1988881796 ccm4E 18 NVR
OPEL Vectra A CC (J89) 2.0 (F68, M68)04.19881001998 ccm4C 20 NEF
OPEL Vectra A CC (J89) 2.0 Fire-hjulstrukket (F68, M68)08.19891501998 ccm4C 20 XE
OPEL Vectra A CC (J89) 2.0 i (F68, M68)09.19881151998 ccm420 NE
OPEL Vectra A CC (J89) 2.0 i 16V (F68, M68)06.19941361998 ccm4X 20 XEV
OPEL Vectra A CC (J89) 2.0 i 16V (F68, M68)02.19891501998 ccm420 XEJ
OPEL Vectra A CC (J89) 2.0 i 16V Cat (F68, M68)02.19901501998 ccm4C 20 XE
OPEL Vectra A CC (J89) 2.0 i Cat (F68, M68)09.19881161998 ccm4C 20 NE
OPEL Vectra A CC (J89) 2.0 i GT (F68, M68)09.19881291998 ccm420 SEH
OPEL Vectra A CC (J89) 2.5 V6 (F68, M68)02.19931702498 ccm6C 25 XE
OPEL Vectra A Sedan (J89) 1.4 S (F19, M19)09.1988751389 ccm414 NV
OPEL Vectra A Sedan (J89) 1.6 (F19, M19)09.1988821598 ccm416 SV
OPEL Vectra A Sedan (J89) 1.6 i (F19, M19)09.1993711598 ccm4X 16 SZ
OPEL Vectra A Sedan (J89) 1.6 i (F19, M19)09.1988751598 ccm4C 16 NZ2
OPEL Vectra A Sedan (J89) 1.6 i (F19, M19)09.1993751598 ccm4C 16 LZ2
OPEL Vectra A Sedan (J89) 1.8 i Cat (F19, M19)03.1990901796 ccm4C 18 NZ
OPEL Vectra A Sedan (J89) 1.8 S (F19, M19)09.1988881796 ccm4E 18 NVR
OPEL Vectra A Sedan (J89) 1.8 S (F19, M19)09.1989901796 ccm418 SV
OPEL Vectra A Sedan (J89) 2.0 (F19, M19)09.19881001998 ccm4C 20 NEF
OPEL Vectra A Sedan (J89) 2.0 i (F19, M19)09.19881151998 ccm420 NE
OPEL Vectra A Sedan (J89) 2.0 i (F19, M19)09.19881291998 ccm420 SEH
OPEL Vectra A Sedan (J89) 2.0 i 16V (F19, M19)06.19941361998 ccm4X 20 XEV
OPEL Vectra A Sedan (J89) 2.0 i 16V 4x4 (F19, M19)06.19941361998 ccm4X 20 XEV
OPEL Vectra A Sedan (J89) 2.0 i 4x4 (F19, M19)01.19891151998 ccm420 NE
OPEL Vectra A Sedan (J89) 2.0 i 4x4 (F19, M19)01.19891291998 ccm420 SEH
OPEL Vectra A Sedan (J89) 2.0 i Cat (F19, M19)09.19881161998 ccm4C 20 NE
OPEL Vectra A Sedan (J89) 2.0 i Cat 4x4 (F19, M19)01.19891161998 ccm4C 20 NE
OPEL Vectra A Sedan (J89) 2.0 i Turbo 4x4 (F19, M19)06.19942041998 ccm4C 20 LET
OPEL Vectra A Sedan (J89) 2.5 V6 (F19, M19)02.19931702498 ccm6C 25 XE
OPEL Vectra A Sedan (J89) 2000 16V 4x4 (F19, M19)01.19891501998 ccm420 XEJ
OPEL Vectra A Sedan (J89) 2000/GT 16V (F19, M19)01.19891501998 ccm420 XEJ
OPEL Vectra A Sedan (J89) 2000/GT 16V Cat (F19, M19)02.19901501998 ccm4C 20 XE
OPEL Vectra A Sedan (J89) 2000/GT 16V Cat 4x4 (F19, M19)02.19901501998 ccm4C 20 XE
OPEL VECTRA B (36_) 1.6 i (F19)10.1995751598 ccm416 LZ2
OPEL VECTRA B (36_) 1.6 i (F19)10.1995751598 ccm4X 16 SZR
OPEL VECTRA B (36_) 1.6 i 16V (F19)10.19951001598 ccm4Z 16 XE
OPEL VECTRA B (36_) 1.8 i 16V (F19)10.19951151799 ccm4X 18 XE
OPEL VECTRA B (36_) 1.8 i 16V (F19)10.19951151796 ccm4Z 18 XEL
OPEL VECTRA B (36_) 1.8 i 16V (F19)09.20001251796 ccm4Z 18 XE
OPEL VECTRA B (36_) 2.0 i (F19)10.19951121998 ccm420 NEJ
OPEL VECTRA B (36_) 2.0 i 16V (F19)10.19951361998 ccm4X 20 XEV
OPEL VECTRA B (36_) 2.5 i V6 (F19)10.19951702498 ccm6X 25 XE
OPEL VECTRA B (36_) i 500 2.5 (F19)05.19981942498 ccm6X 25 XE
OPEL VECTRA B hatchback (38_) 1.6 i (F68)10.1995751598 ccm416 LZ2
OPEL VECTRA B hatchback (38_) 1.6 i (F68)10.1995751598 ccm4X 16 SZR
OPEL VECTRA B hatchback (38_) 1.6 i 16V (F68)10.19951011598 ccm4Z 16 XE
OPEL VECTRA B hatchback (38_) 1.8 i 16V (F68)10.19951161796 ccm4Z 18 XEL
OPEL VECTRA B hatchback (38_) 1.8 i 16V (F68)10.19951161799 ccm4X 18 XE
OPEL VECTRA B hatchback (38_) 1.8 i 16V (F68)09.20001251796 ccm4Z 18 XE
OPEL VECTRA B hatchback (38_) 2.0 i (F68)10.19951121998 ccm420 NEJ
OPEL VECTRA B hatchback (38_) 2.0 i 16V (F68)10.19951361998 ccm4X 20 XEV
OPEL VECTRA B hatchback (38_) 2.5 (F68)10.19991962498 ccm6X 25 XE
OPEL VECTRA B hatchback (38_) 2.5 i V6 (F68)10.19951702498 ccm6X 25 XE
OPEL VECTRA B kombi (31_) 1.6 i (F35)11.1996751598 ccm416 LZ2
OPEL VECTRA B kombi (31_) 1.6 i (F35)11.1996751598 ccm4X 16 SZR
OPEL VECTRA B kombi (31_) 1.6 i 16V (F35)11.19961001598 ccm4Z 16 XE
OPEL VECTRA B kombi (31_) 1.8 i 16V (F35)11.19961151799 ccm4X 18 XE
OPEL VECTRA B kombi (31_) 1.8 i 16V (F35)11.19961151796 ccm4Z 18 XEL
OPEL VECTRA B kombi (31_) 1.8 i 16V (F35)09.20001251796 ccm4Z 18 XE
OPEL VECTRA B kombi (31_) 2.0 i (F35)11.19961121998 ccm420 NEJ
OPEL VECTRA B kombi (31_) 2.0 i 16V (F35)11.19961361998 ccm4X 20 XEV
OPEL VECTRA B kombi (31_) 2.5 i V6 (F35)11.19961702498 ccm6X 25 XE
OPEL VECTRA B kombi (31_) i 500 2.5 (F35)05.19981942498 ccm6X 25 XE
OPEL Vectra C Caravan (Z02) 1.6 (F35)01.20061051598 ccm4Z 16 XEP
OPEL Vectra C Caravan (Z02) 1.6 16V (F35)06.20041001598 ccm4Z 16 XE
OPEL Vectra C Caravan (Z02) 1.8 (F35)10.20031221796 ccm4Z 18 XE
OPEL Vectra C CC (Z02) 1.6 (F68)08.20051001598 ccm4Z 16 XE
OPEL Vectra C CC (Z02) 1.6 (F68)01.20061051598 ccm4Z 16 XEP
OPEL Vectra C CC (Z02) 1.8 16V (F68)08.20021101796 ccm4Z 18 XEL
OPEL Vectra C CC (Z02) 1.8 16V (F68)08.20021221796 ccm4Z 18 XE
OPEL Vectra C Sedan (Z02) 1.6 (F69)01.20061051598 ccm4Z 16 XEP
OPEL Vectra C Sedan (Z02) 1.6 16V (F69)06.20041001598 ccm4Z 16 XE
OPEL Vectra C Sedan (Z02) 1.8 (F69)04.20021101796 ccm4Z 18 XEL
OPEL Vectra C Sedan (Z02) 1.8 16V04.20021221796 ccm4Z 18 XE
VAUXHALL Vectra (B) CC (J96) 1.8 i 16V09.20001251796 ccm4Z 18 XE
VAUXHALL Vectra (B) Sedan (J96) 1.8 i 16V10.19951151796 ccm4X 18 XE1
VAUXHALL Vectra (B) Sedan (J96) 1.8 i 16V09.20001251796 ccm4Z 18 XE
VAUXHALL Vectra (B) Sedan (J96) 2.0 i 16V10.19951361998 ccm4X 20 XEV
VAUXHALL Vectra (B) Sedan (J96) 2.5 i V609.19951702498 ccm6X 25 XE
VAUXHALL Vectra (B) Stationcar (J96) 1.8 i 16V11.19961151796 ccm4X 18 XE1
VAUXHALL Vectra (B) Stationcar (J96) 1.8 i 16V09.20001251796 ccm4Z 18 XE
VAUXHALL Vectra Mk II (C) CC (Z02) 1.8 16V08.20021221796 ccm4Z 18 XE
VAUXHALL Vectra Mk II (C) Sedan (Z02) 1.8 16V04.20021221796 ccm4Z 18 XE
VAUXHALL Vectra Mk II (C) Sedan (Z02) 1.8 16V Dualfuel04.20021221796 ccm4Z 18 XE
VAUXHALL Vectra Mk II (C) Stationcar (Z02) 1.8 16V10.20031221796 ccm4Z 18 XE
OPEL Zafira A (T98) 1.6 16V (F75)04.19991011598 ccm4Z 16 XE
OPEL Zafira A (T98) 1.6 CNG (F75)09.2001971598 ccm4Z 16 YNG
OPEL Zafira A (T98) 1.8 16V (F75)04.19991161796 ccm4X 18 XE1
OPEL Zafira A (T98) 1.8 16V (F75)09.20001251796 ccm4Z 18 XE
OPEL Zafira A (T98) 2.0 OPC (F75)09.20011921998 ccm4Z 20 LET
OPEL Zafira A (T98) 2.0 OPC (F75)11.20022001998 ccm4Z 20 LER
OPEL ZAFIRA B (A05) 1.6 (M75)07.20051051598 ccm4Z 16 XE1
OPEL ZAFIRA B (A05) 1.6 CNG (M75)01.2006941598 ccm4Z 16 YNG
OPEL ZAFIRA B (A05) 2.0 (M75)07.20052001998 ccm4Z 20 LER
OPEL ZAFIRA B (A05) 2.0 (M75)01.20062411998 ccm4Z 20 LEH
VAUXHALL Zafira Mk I (A) (T98) 1.6 16V04.19991011598 ccm4X 16 XEL
VAUXHALL Zafira Mk I (A) (T98) 1.6 CNG09.2001971598 ccm4Z 16 YNG
VAUXHALL Zafira Mk I (A) (T98) 1.8 16V05.19991161796 ccm4X 18 XE1
VAUXHALL Zafira Mk I (A) (T98) 1.8 16V09.20001251796 ccm4Z 18 XE
VAUXHALL Zafira Mk I (A) (T98) 2.006.20021991998 ccm4Z 20 LET
VAUXHALL Zafira Mk I (A) (T98) 2.0 GSI Turbo09.20011921998 ccm4Z 20 LET
VAUXHALL Zafira Mk II (B) (A05) 1.607.20051051598 ccm4Z 16 XE1
ROVER 2000-3500 hatchback (SD1) 2600 S10.19821262597 ccm612 C
SAAB 9-3 (YS3F) 1.8 i01.20041221796 ccm4Z 18 XE
SAAB 9-3 Cabriolet (YS3F) 1.8 i01.20041221796 ccm4Z 18 XE
SAAB 9-3 kombi (YS3F) 1.8 i03.20051221796 ccm4Z 18 XE
SAAB 900 II 2.5 -24 V607.19931702498 ccm6B258I
SAAB 900 II Cabriolet 2.5 -24 V612.19931702498 ccm6B258I
SAAB 900 II coupé 2.5 -24 V612.19931702498 ccm6B258I
SAAB 9000 3.0 -24 V6 CD/CDE07.19942112962 ccm6B308I
SAAB 9000 hatchback 3.0 -24 V6 CS/CSE07.19942112962 ccm6B308I
VAUXHALL Calibra (C89) 2.0 i06.19901151998 ccm4C 20 NE
VAUXHALL Calibra (C89) 2.0 i 16V06.19901361998 ccm4X 20 XEV
VAUXHALL Calibra (C89) 2.0 i 16V06.19901501998 ccm4C 20 XE
VAUXHALL Calibra (C89) 2.0 i Turbo 4x403.19922041998 ccm4C 20 LET
VAUXHALL Calibra (C89) 2.5 i V604.19931702498 ccm6C 25 XE
VAUXHALL Carlton Mk III Sedan (V87) 2.009.19901001998 ccm4C 20 NEF
VAUXHALL Carlton Mk III Sedan (V87) 2.0 i09.19861221998 ccm420 SE
VAUXHALL Cavalier Mk II CC (J82) 1.6 S09.1981901598 ccm416 SH
VAUXHALL Cavalier Mk II CC (J82) 1.8 i09.19811121796 ccm418 SE
VAUXHALL Cavalier Mk II CC (J82) 2.0 i Cat09.19861151998 ccm4C 20 NE
VAUXHALL Cavalier Mk III CC (J89) 1.6 i09.1993711598 ccm4X 16 SZ
VAUXHALL Cavalier Mk III CC (J89) 1.6 i09.1988751598 ccm4E 16 NZ
VAUXHALL Cavalier Mk III CC (J89) 1.809.1988901796 ccm4C 18 NZ
VAUXHALL Cavalier Mk III CC (J89) 2.0 i09.19881151998 ccm420 NE
VAUXHALL Cavalier Mk III CC (J89) 2.0 i 16V09.19931361998 ccm4X 20 XEV
VAUXHALL Cavalier Mk III Sedan (J89) 1.6 i09.1993711598 ccm4X 16 SZ
VAUXHALL Nova CC (S83) 1.2 S05.1983551196 ccm412 ST
VAUXHALL Nova CC (S83) 1.6 GSI05.19881001598 ccm4E 16 SE
VAUXHALL Nova Sedan (S83) 1.2 S09.1982551196 ccm412 ST
VAUXHALL VX220 Cabriolet (E01) 2.0 i Turbo03.20012001998 ccm4Z 20 LET
Personer der købte dette, købte også:
Produktbedømmelse

Oliefilter



Bedøm nu

Oliefilter.

Information

Gratis levering

Ved fragt over 1300 kr. varernes værdi
  • Oliefilter (W 712/75 Gevindmål: M 18 X 1.5) levering med POSTNORD
  • Oliefilter (Indvendig diameter 2 [mm]: 71 W 712/75) levering med GLS
  • W 712/75 Oliefilter (Inder diameter 1 [mm]: 62) levering med DHL
:

Sikker forbindelse

betalingsmetoder
  • W 712/75 Oliefilter Stelnummer til: L1000123/5000000 køb med PayPal som betalingsmetoder
  • Trustly
  • Oliefilter (Motornummer fra: 12ST-19382907 W 712/75) MANN-FILTER køb med VISA som betalingsmetoder
  • Oliefilter (Stelnummer fra: 43000001,44000001,46 W 712/75) køb med MasterCard som betalingsmetoder
  • Oliefilter MANN-FILTER W 712/75 køb med Amex som betalingsmetoder
  • DK
  • Køb Oliefilter MANN-FILTER W 712/75 med bankoverførsler som betalingsmetoder
  • Oliefilter Motornummer til: 08300417 MANN-FILTER W 712/75 køb med Klarna som betalingsmetoder
Mandag - fredag
8:00 - 23:00

kunde hotline

+45 78 76 88 76

adresse

Josef-Orlopp-Straße 55
10365 Berlin Tyskland
Vis kort